THÉ Et FEU
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

THÉ Et FEU

Bienvenue sur TFE. Buvons du THÉ et discutons autour du FEU. Hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz.

AccueilAccueil  PortailPortail  RechercherRechercher  Dernières imagesDernières images  S'enregistrerS'enregistrer  Connexion  
Le Deal du moment : -28%
Précommande : Smartphone Google Pixel 8a 5G ...
Voir le deal
389 €

Dilerim sizin de her seyiniz yeterli olur

3 participants
AuteurMessage
Toxik
Sublime Conteur des Mille et Une Nuits
Sublime Conteur des Mille et Une Nuits
Toxik

Dilerim sizin de her seyiniz yeterli olur Empty
MessageSujet: Dilerim sizin de her seyiniz yeterli olur   Dilerim sizin de her seyiniz yeterli olur EmptySam 17 Sep - 17:30

HURRIYET-GUZIN ABLA

Geçtiğimiz günlerde, havaalanında bir baba ile kızının ayrılıktan önce, son dakikalarda aralarında geçen konuşmaya kulak misafiri oldum.

Kızın bineceği uçağın kalkmak üzere olduğu anons edilmişti. Güvenlik kapısının yanında duruyorlardı. Birbirlerine sarıldılar ve baba, ‘Seni seviyorum. Her şey yeterli olsun’ dedi. Kız, ‘Baba, birlikte geçirdiğimiz günler gereğinden fazla güzeldi. Sevgin, ihtiyacım olan tek şey. Ben de senin için her şeyin yeterli olmasını diliyorum’ diye karşılık verdi.

Birbirlerini öptüler ve kız babasının yanından ayrıldı. Baba, yanında oturduğum pencereye doğru yürüdü. Ayakta dururken ağlamak istediğini ve buna ihtiyacı olduğunu görebiliyordum. Özel konulara girmemeye çalıştım; ama o birdenbire bana dönerek, ‘Birine sonsuza kadar ayrı kalacağınızı bile bile hoşça kal dediniz mi hiç?’ diye sorarak adeta beni sohbete davet etti. ‘Evet, demiştim’ diye yanıtladım. Bunu söylemek, beni anılara, benim için yaptıklarından ötürü babama duyduğum sevgiyi ve minneti ifade etmeye çalıştığım anlara götürdü. Zamanının sınırlı olduğunu bildiğimden, benim için ne kadar önemli olduğunu yüzüne söyleyebilmek için özel zaman ayırmıştım.

Dolayısıyla, bu adamın neler hissettiğini anlıyordum. ‘Sorduğum için bağışlayın; ama neden bu sonsuza kadar sürecek bir veda?’ diye sordum. ‘Yaşlıyım, o da çok uzakta yaşıyor. Önümde bazı ciddi mücadeleler var. Gerçek şu ki, onun buraya bir sonraki gelişi cenazem için olacak’ dedi. ‘’Her şey yeterli olsun’ dediğinizi duydum. Bunun ne anlama geldiğini sorabilir miyim?’ dedim, gülümsedi. ‘Eski nesillerden kalma bir dilektir bu. Annem ve babam bunu herkese söylerlerdi.’

Bir an duraksadı, sanki daha detaylı olarak hatırlamak istermiş gibi baktı, yüzü aydınlandı . ‘Her şey yeterli olsun dediğimizde, karşımızdaki kişinin onu ayakta tutmaya yetecek kadar güzelliklerle dolu bir yaşam sürmesini dileriz’ diye devam etti ve şu dizeleri ezbere okudu:

‘Aydınlık bir bakış açısına sahip olmana yetecek kadar güneş diliyorum
Güneşi daha çok sevmene yetecek kadar yağmur diliyorum
Ruhunu canlı tutmaya yetecek kadar mutluluk diliyorum
Yaşamdaki en küçük zevklerin daha büyükmüş gibi algılanmasına yetecek kadar acı diliyorum
İsteklerini tatmin etmeye yetecek kadar kazanç diliyorum
Sahip olduğun her şeyi takdir etmene yetecek kadar kayıp diliyorum
Son Elveda’yı atlatmana yetecek kadar merhaba diliyorum.’

Bunları söyledikten sonra hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı ve kalktı, hiçbir şey söylemeden yürüdü gitti. Dilerim sizin de her şeyiniz yeterli olur.’ n Y.D.
Revenir en haut Aller en bas
Berfin
Maître Mystique du Narghilé Mystérieux
Maître Mystique du Narghilé Mystérieux
Berfin

Féminin Nombre de messages : 791

MessageSujet: Re: Dilerim sizin de her seyiniz yeterli olur   Dilerim sizin de her seyiniz yeterli olur EmptyLun 19 Sep - 13:55

Bu son yillarin zorluklarimi desem, hayat çizgisinin zor cizildigini zorluklarla ögrendigimden mi desem, ya da, kendimi hep eksik his edilisimden mi dedem, ama böyle yazilar ben io kadar etkiliyorki....

Bu bir parantezdi.

O baba çok güzel analtmis. çok güzel bir dilek dilemis. Hep derleriya, hapçurunca, "çok yasa" diye, iste ben bunu bÿlece diyemiyorum, çünkü çok yasamak yemiyo, ben "iyi yasa diyiyorum..." ve çogu zaman, o zaman ölimi diyo... Neden, düsünmeden konusuyorlar ya???? Iste o yazi o anda dusundugumu ifade ediyor, Tesekür ederim Seçil, bu yaziyi buldugun için, tesekür ederim G!üzin Abla, bunu paylastigin için...

Sevgiler
Hakannibal
Récent Boss Fort du Phosphorescent Bosphore
Récent Boss Fort du Phosphorescent Bosphore
Hakannibal

Masculin Nombre de messages : 4383

MessageSujet: Re: Dilerim sizin de her seyiniz yeterli olur   Dilerim sizin de her seyiniz yeterli olur EmptyLun 19 Sep - 14:51

Berfin a écrit:
Bu son yillarin zorluklarimi desem, hayat çizgisinin zor cizildigini zorluklarla ögrendigimden mi desem, ya da, kendimi hep eksik his edilisimden mi dedem, ama böyle yazilar ben io kadar etkiliyorki....

Bu bir parantezdi.

O baba çok güzel analtmis. çok güzel bir dilek dilemis. Hep derleriya, hapçurunca, "çok yasa" diye, iste ben bunu bÿlece diyemiyorum, çünkü çok yasamak yemiyo, ben "iyi yasa diyiyorum..." ve çogu zaman, o zaman ölimi diyo... Neden, düsünmeden konusuyorlar ya???? Iste o yazi o anda dusundugumu ifade ediyor, Tesekür ederim Seçil, bu yaziyi buldugun için, tesekür ederim G!üzin Abla, bunu paylastigin için...

Sevgiler
C'est original ça ! De la sagesse même dans les "habitudes" anodines, cool Clin d'oeil.
http://hakannibal.skynetblogs.be
Contenu sponsorisé

MessageSujet: Re: Dilerim sizin de her seyiniz yeterli olur   Dilerim sizin de her seyiniz yeterli olur Empty

Dilerim sizin de her seyiniz yeterli olur
Page 1 sur 1